Toerisme in Europa
KNV Busvervoer maakt deel uit van het Platform Toerisme en Recreatie (PTR); een onderwerkgroep is het Vertegenwoordigers Europa Overleg (VEO) van VNO-NCW. Dit overleg bundelt diverse organisaties, die het toerisme als gezamenlijke raakvlak hebben zoals horeca, vervoer, reisbureaus, touroperators en recreatiebedrijven. Vanuit het VEO is gereageerd op plannen van de Europese Commissie voor een nieuw EU toerisme- beleid; door KNV Busvervoer is ingebracht dat een betere bereikbaarheid per touringcar van de grote toeristische steden in Europa en parkeergelegenheid tegen redelijke tarieven meer aandacht verdienen.
.
KNV Busvervoer heeft verder gewezen op de noodzaak van gelijke fiscale behandeling op het gebied van accijns en btw tussen de vervoermodaliteiten vliegtuig, trein en touringcar en invoering van een maximum snelheid voor touringcars op autosnelwegen van 100 km per uur in alle Europese lidstaten.
.
KNV Busvervoer heeft in het kader van het PTR ook meegewerkt aan de brochure 'Welkom in Nederland, visie voor 2007-2010' van ondernemers in toerisme en recreatie. Voorts heeft KNV Busvervoer de Code voor reisondernemingen ondertekend, waarmee tarieven voor de consument inzichtelijker worden.
terug